Nasze spotkania w czerwcu

1.06.2012. (piątek)
O godzinie 19:00 rozpoczęliśmy nasze cotygodniowe spotkanie od pierwszopiątkowej Mszy świętej, a także adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie obejrzeliśmy film "Ja jestem". Jest to film Lecha Dokowicza na temat cudów Eucharystycznych, które miały miejsce w różnych zakątkach świata (opowiedzianych było 5 historii - każda z historii przedstawiała cud z innego kontynentu). W filmie występowały postacie, których życie zostało odmienione właśnie ze względu na różnego rodzaju cuda wiążące się z sakramentem Eucharystii. Niesamowita była historia siostry, która zaobserwowała, że na komunikancie pojawiła się krew (po badaniach okazało się, że był to fragment tkanki mięśnia sercowego). Przedstawiona została również historia kobiety, której życie dwa razy zostało ocalone - pierwszy raz w sytuacji, kiedy winda spadała z bardzo dużej wysokości, a następnie z zamachów, które miały miejsce 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. Wszystkie te historie pokazały, że jak niesamowity jest sakrament Eucharystii i że jest to szczególny znak obecności Boga w życiu człowieka.

8.06.2012. (piątek)
W tym tygodniu planowaliśmy spotkać się na grillu. Ogromne nadzieje związane z pogodą, legły w gruzach - od rana za oknami było ciemno, od czasu do czasu padało (po południu, kiedy już wydawało nam się, że pogoda jest lepsza i zaczyna się przejaśniać, okazało się, że deszcz lunął jeszcze mocniej niż rano; początkowo, widząc kiepską pogodę, przestraszyliśmy się, że podczas grilla zupełnie zamokniemy, więc zdecydowaliśmy się go odwołać, ale później, kiedy mieliśmy wrażenie, że pogoda się poprawia zastanawialiśmy się, czy nie udałoby się nam zorganizować grilla "na szybko" - ostatecznie, mimo wszystko, postanowiliśmy przełożyć "plenerowe spotkanie" na przyszły tydzień - po jakimś czasie okazało się, że ze względu na pogodę była to najlepsza możliwa decyzja). Piątek, 8.06., był wielkim dniem dla wszystkich kibiców piłki nożnej - właśnie tego dnia odbył się pierwszy mecz w ramach Mistrzostw Europy Euro2012. Z tego względu "drużynowo" usiedliśmy przed telewizorem, aby zobaczyć ceremonię rozpoczęcia tego turnieju, a także pierwszy mecz (Polska - Grecja). Próbowaliśmy wytłumaczyć ks. Piotrowi (czołowemu polskiemu kibicowi), czym konkretnie jest spalony i dlaczego piłka nożna jest ciekawym sportem.

15.06.2012. (piątek)
Udało nam się zorganizować grilla. Spotkaliśmy się u Pauliny M. w ogrodzie. Kiełbaski, warzywa, ciasto... Mimo początkowych problemów z rozpaleniem grilla, udało nam się upec mięso i warzywa. Wszystko to udało nam się połączyć z 11. rocznicą święceń ks. Piotra (kupiliśmy prezent i kwiatka, który okazał się niekwestionowanym hitem sezonu; kwiatek - dzbanecznik był bardzo ciekawy przede wszystkim ze względu na to, że liści wyrastały dzbanki „pożerające” muchy i inne, sympatyczne latające stworzonka; ks. Piotr bardzo docenił kształt kwiatka, twierdząc, że właśnie z tego względu będzie zdecydowaną atrakcją na plebanii).
Zdjęcia z naszego grilla znajdują się w albumie poniżej (autorką zdjęć jest Paulina M.).
Grill

22.06.2012. (piątek)
Ostatnie spotkanie duszpasterstwa w roku szkolnym 2011/2012.
W ramach spotkania wybraliśmy się na film o Agacie Mróz - „Nad życie” (w reżyserii Anny Pluteckiej - Mesjasz). Ze względu na transmisje meczu ćwierćfinałowego w niektórych kinach, pojechaliśmy na seans do Gdyni. „Nad życie” to film biograficzny, opowiadający o życiu jednej z najbardziej znanych polskich siatkarek. Odnosząc wiele sukcesów na międzynarodowej arenie sportowej, zaczęła układać swoje życie prywatne: ślub, realizowanie kolejnych marzeń... Nagle wszystkie te sprawy przerwała informacja o tym, że siatkarka choruje na białaczkę. Gdy okazuje się, że siatkarka spodziewa się dziecka, ryzykuje własne zdrowie i życie, aby je urodzić. Film o poświęceniu, oddaniu i nierównej walce z chorobą.

<< Nasze spotkania w maju 2012 roku

Spotkanie w wakacje 2012 roku >>