Nasze spotkania w grudniu

2.12.2011. (piątek)
Pierwszy piątek miesiąca. Na początku wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy świętej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu, którą wyjątkowo poprowadził ks. Wojciech. Następnie udaliśmy się do salki, gdzie wspólnie świętowaliśmy urodziny ks. Piotra. Początkowo byliśmy bardzo zajęci problemem kartofli i słoików na kompot - wszystko po to, aby w jakiś mniej lub bardziej zgrabny sposób wytłumaczyć obecność dużego, obklejonego w czerwony papier kartonu, który wzbudzał dość duże zainteresowanie (dlatego właśnie oficjalną wersją była historia o tym, że w owym kartonie znajdują się słoiki na kompot). Dostarczenie go do salki nie obyło się bez przygód (mina ks. Piotra, gdy usłyszał o słoikach w kartonie - bezcenna). Bardzo dobrze się razem bawiliśmy - staraliśmy się jak najlepiej uczcić urodziny Księdza.
Zdjęcia: Agnieszka.
Urodziny Księdza

9.12.2011. (piątek)
W tym tygodniu spotkanie duszpasterstwa miało charakter rekreacyjny - wybraliśmy się na wspólne zakupy. We wszelkiego rodzaju galeriach handlowych do klientów zewsząd "uśmiechały się" różnokolorowe produkty, które wydawałyby się być idealnymi prezentami dla rodziny lub przyjaciół. Kubki, tabliczki na drzwi (nie można tu zapomnieć o tabliczce z napisem: "Uwaga! Mam kota!"), koszulki ze śmiesznymi tekstami, lalkami, maskotki, gry i zabawy (np. planszowe) i wiele, wiele innych... Bez wątpienia największą atrakcją stanowiły te sklepy, w których można znaleźć różne gadżety. Dodatkowo: wszędzie można było kupić bombki lub inne ozdoby choinkowe. We wszystkich sklepach było mnóstwo świątecznych ozdób (które pojawiły się tam zapewne już na początku listopada), a z głośników słychać było kolędy (a także standardowe piosenki świąteczne typu: "Last Christmas", "All I want for Christmas" itd.). Oglądając wszystkie gadżety i propozycje prezentów świątecznych, mieliśmy bardzo, bardzo dużo radości i śmiechu. Po tym spotkaniu można śmiało powiedzieć, że i śmiech i radość to nasza specjalność.

16.12.2011. (piątek)
W ramach spotkania odbyło się spotkanie opłatkowe. Jak co roku razem z duszpasterstwem młodzieży na spotkanie opłatkowe przybyły również dziewczyny z Asysty Liturgicznej Dziewcząt (z "Kaszubek"). Każdy z nas przyniósł "wkład własny" (w postaci przygotowanych przez siebie ciast, ciastek lub sałatek); na początku przygotowaliśmy całe nasze spotkanie w kawiarence parafialnej (pokroiliśmy ciasta, rozłożyliśmy je na stole, porozstawialiśmy talerzyki). Odwiedził nas również ks. Proboszcz. Po przeczytaniu fragmentu z Ewangelii o narodzinach Chrystusa, łamiąc się opłatkiem, złożyliśmy sobie nawzajem życzenia. Bezcenne były wszystkie nasze perypetie z ciastem (którym bardzo, bardzo chętnie się dzieliliśmy). Wspólnie śpiewaliśmy kolędy (przy części kolęd na gitarze grał ks. Proboszcz; przy innych "pierwsze skrzypce" zagrała Paulina M.). Nasze spotkanie można uznać za udane; tym samym rozpoczęliśmy świąteczną przerwę w naszych spotkaniach związaną między innymi z rozpoczynającymi się wkrótce wizytami duszpasterskimi.
Zdjęcia: Agnieszka
Spotkanie opłatkowe

23.12.2011. (piątek)
Dzień przed Wigilią spotkaliśmy się w kilka osób, aby przygotować świąteczną dekorację do kościoła św. Jakuba. W ruch poszły nożyczki, rafia, suszone owoce, lampki, ozdoby choinkowe - wszystko co tylko wydawało nam się przydatne. Jak zwykle wyszliśmy z założenia, że śmiech to zdrowie: było nam naprawdę wesoło - praca wyszła nam naprawdę sprawnie wśród żartów, wspomnień lub anegdotek; od czasu do czasu pojawiał się temat tego, jak każdy z nas spędza Święta i jak się do nich przygotowuje. Przypominaliśmy sobie również zeszłoroczne dekorowanie kościoła - przede wszystkim wdrapywanie się na chwiejne krzesła (było to konieczne także w tym roku, ponieważ był to jedyny sposób, aby zawiesić wspomniane już ozdoby na wyższych partiach choinki; zeszły rok był jeszcze bardziej "kolorowy" jeżeli chodzi o wspinanie się na wszelkiego rodzaju konstrukcje, dlatego że choinki były na tyle wysokie, że oprócz chwiejnego krzesła potrzebny był również stół). Tym razem możemy powiedzieć, że Święta już naprawdę się zaczęły.

W styczniu, ze względu na wizyty duszpasterskie, a także na zbliżające się coraz większymi krokami ferie zimowe, spotkania duszpasterstwa zostają nie będą się odbywały w normalnym trybie.

<< Nasze spotkania w listopadzie

Nasze spotkania w lutym >>